Kontakt
HHpedia

Login:
Hasło:

Zarejestruj się Nowy użytkownik

» Dodaj wydarzenie
» Dodaj zapowiedź
» Dodaj wykonawcę
» Dodaj produkcję
» Dodaj wytwórnię
» Dodaj tekst utworu
» Dodaj definicję
» Dodaj link do serwisu

Edytuj info o zespole
Edytuj skład zespołu

Wyszukaj:         Wyświetl:

Belka górna

Afront


Skład zespołu Jan Wyga
Kas
Metro

Strona oficjalna www.afront.pl
foto
Historia

Łódzki zespół Afront to Jan Wyga, Kas i Metro.

Początki ich wspólnej muzycznej działalności to rok 1998, kiedy to wraz z Ostrym, Mussim (obecnie Tomila - Tabasko) i Ahmedem stworzyli grupę LWC. Po roku współpracy i kilkunastu amatorsko nagranych numerach zespół zaprzestał działalności. Przez kolejne trzy lata poszczególni członkowie LWC koncentrują się na swoich odrębnych projektach doraźnie sobie pomagając. W roku 2001 powstaje Afront. Nagrane zostaje pierwsze demo, a w rok później zespół zajmuje drugie miejsce na wrocławskim przeglądzie młodych zespołów hiphopowych. Konsekwencją zajęcia wysokiego miejsca na wrocławskim festiwalu jest kontrakt z wytwórnią Blend Records i rozpoczęcie pracy nad debiutanckim albumem "Już takich nie robią...". Płyta zostaje nagrana w łódzkim studiu Marka Dulewicza (m. in. O.S.T.R, Familia H.P., Obóz TA).

Po wielokrotnym przekładaniu daty premiery przez wytwórnię kontrakt z Blend Records zostaje rozwiązany a Afront praktycznie z dnia na dzień staje się pierwszym zespołem w stajni nowopowstałego sublabelu Asfaltu - Tabasko Nagrania.

Członkowie Afrontu jednomyślnie dochodzą do wniosku, że nagrana już płyta jest zbyt mało aktualna (najstarsze numery miały ok. 2 lat), aby prezentować obecne oblicze zespołu. W lipcu 2003 rozpoczynają się prace nad nową płytą. Płyta prawie w całości wyprodukowana jest przez Ostrego (dwa bity robi DJ Funksion a jeden Jan Wyga) i nawiązuje klimatem do hiphopu z początku lat 90', szczególnie do nowojorskich klasyków. Garściami czerpie z czarnej muzyki lat 60' i 70' jak i z polskiego jazzu. Album „A miało być tak pięknie" nagrany oczywiście w studiu Marka Dulewicza, który jest także realizatorem albumu, wyróżnia się ciekawymi eksperymentami z brzmieniem i nowatorskim podejściem. Album tekstowo prezentuje to szerokie spektrum tematów. Od klasycznych dla hiphopu motywów przedstawionych jednak w świeży sposób poprzez bragga po teksty bardzo osobiste. 2 maja Afront wystąpił na żywo w pożegnalnej dla Ostrego edycji "Yo!MTV Raps" a ich długo oczekiwana płyta ujrzała światło dzienne 4 czerwca 2004. Ponad dwa lata kazał Afront czekać na swój drugi album. Płyta "Coraz gorzej" jest tym razem owocem współpracy nie z O.S.T.R. ale z młodym, doskonale zapowiadającym się producentem - Metro. Nagrania opatrzył swoimi scratchami DJ Haem (oraz DJ Gustaffson). Obecnie zespół skupia się na pracy studyjnej, planując czwartą płytę oraz powrót Lirycznie Wysublimowanych Chamów.

Produkcje A Miało Być Tak Pięknie (album) (2004)
Coraz Gorzej (album) (2006)
Już Takich Nie Robią (nielegal) (2007)
Występy gościnne Enter - "Pomiędzy Kamienicami/Liryczny Żywjoł"

15. Ognia!!! (feat. Zorak 3000, Afront)

Kaff-L - "Czarna Krew"

02. Czarna Krew (feat. Afront, Jot, DJ Scream)

Metro - "Antidotum EP"

03. Jeślijesttujeszczerap (feat. Afront, DJ Haem)

NTK - "Nieodwracalne Teksty Kreślone Na Twardym Kartonie"

01. Intro (feat. Afront)

The Returners - "Different Places One Hip-Hop"

03. Definition Of A MC (feat. Afront, El Da Sensei)

W2B - "Scyzorak Turistyczny"

02. Nie Potrzebuje Nic Prócz Mikrofonu (feat. Afront)

Występy na składankach Asfalt Records 1999-2009

08. Afront - Lot

JuNouMi Records EP Vol.4

02. Afront, Metro, DJ Twister - Styl Ranin

Klan CD#31

04. Afront - Afront

05. Afront - To Ten Moment

Polski Hiphop #02

12. Afront - Zasady

Użytkownicy, którzy edytowali tę stronę:
Adam, JayJay, Matti, szymon511 (w sumie: 4)


weplooiz 2015-05-12 13:51:40
z casquette ralph lauren polo ralph lauren pas cher chemise ralph lauren pull ralph lauren polo ralph lauren femme doudoune ralph lauren veste ralph lauren chaussure ralph lauren ralph lauren femme ralph lauren home ralph lauren soldes ralph lauren paris polo ralph lauren homme short ralph lauren doudoune ralph lauren homme veste ralph lauren homme t shirt ralph lauren short de bain ralph lauren survetement ralph lauren chemise ralph lauren femme bonnet ralph lauren sweat ralph lauren tee shirt ralph lauren pull ralph lauren femme polo ralph lauren pas cher