Kontakt
HHpedia

Login:
Hasło:

Zarejestruj się Nowy użytkownik

» Dodaj wydarzenie
» Dodaj zapowiedź
» Dodaj wykonawcę
» Dodaj produkcję
» Dodaj wytwórnię
» Dodaj tekst utworu
» Dodaj definicję
» Dodaj link do serwisu

Edytuj artystę

Wyszukaj:         Wyświetl:

Belka górna

Arkadio


Wizytówka
Imie i nazwisko:Arkadiusz Zbozień
Data urodzenia:30 marzec 1990 r.
Strona oficjalna: www.arkadio.info
foto
Biografia

Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, rocznik 1990 urodzony w Nowym Sączu. Związany z muzyką od 2002 roku, gdy wraz z grupą „Wizja Umysłu” tworzył pierwsze utwory. Po rozpadzie ekipy skupił się na realizacji solowych projektów. Autor czterech płyt, jednego dema i trzech oficjalnych LP wydanych przez wytwórnię MO-REcords z którą związany jest od 2010 roku. Twórca płyty, książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji społecznej o nazwie „Rób to, co kochasz”.

Arkadio pochodzi z tzw. dobrej rodzinie, jednak skłonności do buntu, przeciwstawiania się i ignorancji, dały o sobie znak już w wieku dwunastu lat. Szybko uległ alkoholowi, narkotykom oraz innym używkom. Buntownicza natura oraz tzw. „złe towarzystwo” pomogło mu wplątać się w świat nielegalnych interesów, łatwych pieniędzy oraz nadmiaru używek. Imponowało mu takie życie, jednak do czasu. Punkt widzenia zaczął się zmieniać, gdy z czasem zamiast pieniędzy pojawiły się długi, a nadmiar używek zaczął zostawiać uszczerbki na zdrowiu i codziennym funkcjonowaniu. Arkadio powoli zdawał sobie sprawę, że świat który go otacza i życia, które prowadzi, wiedzie go na dno. Problemy z opanowaniem emocji, uporaniem się z egzystencją i nieudane próby zmiany swojej sytuacji, niemal doprowadziły do tragedii. Był moment, w którym Arkadio poczuł, jakby trafił do pokoju bez klamek.

Mając siedemnaście lat raper popadł w depresję tracąc całkiem chęć do życia. Na szczęście z pomocą przyszedł mu brat, osoba, która dzięki swojej postawie przekonała go do zmiany. Brat poznał go również z pewnym zakonnikiem, jezuitą, który mając niezwykły dar docierania do młodych i zbuntowanych – znalazła drogę do Arkadio. Zakonnik ów pokazał chłopakowi prawdziwą, interesującą i pełną charakteru twarz chrześcijaństwa. Mówił o kroczenie drogą wojownika, który obdarowany talentami i pasjami, każdego dnia walczy o ich realizację, budując w ten sposób swoje szczęście, prawdziwe szczęście. Motywował do walki o lepsze życie. Arkadio zdecydował się na spowiedź z całego życia, co okazało się momentem przełomowym i dało siłę do decyzję o zerwaniu z dotychczasowym trybem życia.

Młody raper już od małego interesował się muzyką, wciąż słuchał hip-hopu, legendarnych już dziś twórców i grup jak WWO, MOR.W.A., Eldo, O.S.T.R. Chcąc zmienić swoje życie skoncentrował się głównie na rapowaniu. Pierwszym efektem jego pracy było demo pt. „Zdolny do wszystkiego” nagrane w 2008 roku. Materiał został zarejestrowany w ZiomDomStudio. W utworach Arkadio opisał swoje problemy, refleksje i nieustającą chęć zmiany. Uznając, że rap może być lekiem na brud w sercu, postanowił więc w ten sposób wyrzucić z siebie wszelkie zło.

Dwa lata później współpracował już z młodą nowosądecką wytwórnią o nazwie MO-REcords. W tym samym czasie zakończył pracę nad swoim drugim krążkiem pt. „Nikt nigdy”. Płyta w całości nagrana przez Arkadio, bez gościnnych zwrotek, oraz w całości wyprodukowana przez Fawolę, miała klimat buntu przeciwko ogólnopolskiemu postrzeganiu hip-hopu w mediach. Materiał ten wyznaczył również szlak, na który wkroczył Arkadio, drogę uświadamiania ludzi, że świat można zmieniać, a wiara i relacja z Bogiem jest najlepszym wsparciem na tej drodze. Dając przestrzeń dla rozwoju swoich talentów, niedawny uczeń, który nie przeszedł z klasy do klasy rozpoczął studia w Krakowie na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna”. Jego życie zaczynało nabierać nowych barw.

Rok później, w 2011 roku, ukazał się drugi studyjny materiał Arkadio „Najlepsze przed nami”. Produkcją zajęli się m.in. Fawola, Frenchman, Potok, Łukasz Duplaga oraz Nikola Kołodziejczyk, zaś gościnne zwrotki dograli Frenchman oraz Normano. Utwory prezentowały zmianę mentalności młodego człowieka, który układa swoje życiu już według własnego uznania. Opisywane historie nawiązywały również do przejść Briana Welcha, Nicky Cruza, Evandera Hollyfielda oraz Boba Marleya, którym wiara w siebie i marzenia pomogła zmienić świat. W akcji promocyjnej nad „Najlepsze przed nami” wziął udział również jednej z pięściarzy światowej klasy – Tomasz Adamek. W międzyczasie Arkadio zaczął coraz bardziej angażować się w pracę z ludźmi, organizować warsztaty z pisania tekstów i rapowania, konferencje, spotkania, wykłady, rekolekcje oraz wydarzenia poświęcone na rozmowę z ludźmi. Jego życiorys i historia były jedynie pretekstem do nawiązywania dialogu z innymi, sposobem na odnalezienie wspólnego języka z młodzieżą. Priorytetem było przekonywanie młodych ludzi, że można zmienić swoje życie, a świat jest w naszych rękach.

W 2013 roku ukazała się kolejna płyta rapera pt. „Rób to, co kochasz”. W materiał zaangażowani zostali: dawny idol Arkadio: Wigor (MOR W.A.), a także Frenchman, Harfa, Peus, Inspiromani, Roju, Kinga Kielich oraz wielu innych odpowiedzialnych za gościnne występy, Fawola, Potok, Bystry i ACE autorzy produkcji, didżeje Danek i Ensou oraz instrumentaliści: Kuba Dziewięcki i Łukasz Duplaga. Materiał koncentrował się przede wszystkim na istocie pasji w życiu każdego człowieka. Przekonywał, że szlifowany talent i silna wola pomogą w realizacji każdego przedsięwzięcia. Życie jest jedno, więc należy przeżyć je w jak najlepszy sposób.

Jednak płyta od początku zwiastowała coś więcej niż tylko
muzykę. „Rob to, co kochasz” bardzo szybko przekształciło się w główne hasło ogólnopolskiej akcji oraz tytuł książki autorstwa rapera. Akcja społeczna, opierająca się na spotkaniach z młodzieżą znalazła liczne grono odbiorców. Arkadio wraz z ekipą swojej wytwórni MO-REcords rozpoczął podróż po całej Polsce by przekonywać młodych ludzi, że świat należy do nich. Spotkania bazowały na rozmowie, koncercie, filmikach z wypowiedziami znanych osób o ich pasjach i na freestyle’u, który od najmłodszych lat był konikiem Arkadia. Projekt bardzo szybko rozprzestrzenił się na całą Polskę, zdobywając uznanie wielu osób. Pojawiły się zaproszenia do mediów. Książkę Arkadio recenzowała m.in. znana dziennikarka Dorota Wellman. Część dochodu z książki zdecydowano przekazać na rzecz jednej z organizacji wspierającej rozwój talentów i pasji u najmłodszych.

Obecnie Arkadio pracuje nad nowym krążkiem, którego premiera planowana jest na koniec 2014 roku. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Studiuje kolejny kierunek: „Etykę i coaching” na Akademii Ignatianum w Krakowie i niezmiennie podróżuje po Polsce z wykładami zachęcającymi do codzienności według maksymy: „Rób to, co kochasz”, której sam jest najlepszym ambasadorem, obrazując jej działanie przykładem swojego życia.


Produkcje Zdolny Do Wszystkiego (nielegal) (2008)
Nikt Nigdy (album) (2010)
Najlepsze Przed Nami (album) (2011)
Rób To Co Kochasz (album) (2013)
Występy gościnne DJ Yonas - "Nowy Ja (Vol.1)"

13. Dwie Twarze (feat. Magda.lena Frączek, Arkadio)

Projekt ZiS - "Zapity I Spalony"

04. Wszystko Na Co Czekam (feat. Arkadio)

Występy na składankach Drużyna Mistrzów 4: Moc Motywacji

11. Arkadio, Bosski Roman, Luxon - Zabierz Boga Na Trening

Drużyna Mistrzów 4: Moc Motywacji (Deluxe)

12. Bosski Roman, Arkadio, Anatom - Twój Duch

13. Bosski Roman, Arkadio - Drzazgi W Oczach

Użytkownicy, którzy edytowali tę stronę:
deejot, herkhh85, Matti, siwy1380 (w sumie: 4)


buryed 2014-02-12 03:19:01


zoujiuuu3 2015-05-22 11:10:19
sterling silver rings silver jewelry sterling silver jewelry silver rings sterling silver rings silver jewelry sterling silver jewelry silver rings casquette ralph lauren polo ralph lauren pas cher chemise ralph lauren pull ralph lauren polo ralph lauren femme doudoune ralph lauren veste ralph lauren chaussure ralph lauren ralph lauren femme ralph lauren home ralph lauren soldes ralph lauren paris polo ralph lauren homme short ralph lauren doudoune ralph lauren homme veste ralph lauren homme t shirt ralph lauren short de bain ralph lauren survetement ralph lauren chemise ralph lauren femme bonnet ralph lauren sweat ralph lauren tee shirt ralph lauren pull ralph lauren femme polo ralph lauren pas cher fiunooze0522